Храп. Чим він небезпечний?

Храп. Чим він небезпечний?
Храп — це патологічний звук, який виникає під час сну у верхніх дихальних шляхах. Встановлено, що кожна п’ята людина у віці понад 30 років постійно хропить уві сні. Часто це сприймається як неприємний, але безпечний феномен, який більше дошкуляє оточуючим, але не самому хропуну. Проте таке твердження помилкове. Храп не є хворобою, а являється наслідком певних проблем в організмі. Причиною хропіння є послаблення тонусу м’язів глотки. Якщо це послаблення значне — просвіт дихальних шляхів може настільки звузитися, що повітря взагалі перестає проходити в нижні дихальні шляхи. Настає короткочасна зупинка дихання, в крові знижується рівень кисню. У відповідь на це мозок подає сигнал і сплячий пробуджується, дихання відновлюється. Однак далі, по мірі засинання, настає знову зупинка дихання. Епізодів такої короткочасної смерті може бути від декількох до декількох десятків. Зрозуміло, що в таких випадках повноцінний здоровий сон неможливий, організм перебуває в постійній нехватці кисню, що відображається на роботі всіх органів і систем.
Чим небезпечний храп? По-перше, це зупинка дихання уві сні,— апное. У хворого на синдром обструктивного апное в десятки разів збільшується ризик розвитку інсультів та інфарктів. У 81 % чоловіків із сонним апное має місце порушення статевої функції, оскільки чоловічий гормон — тестостерон, виробляється переважно в повільну фазу сну, якої у таких пацієнтів практично немає. Пацієнтів з храпом турбує постійна втома, недосип і, як наслідок, зниження пам'яті та уваги.
Що викликає храп? Храп провокується перешкодою, яка постає на шляху повітря, яке проходить через ніс, носоглотку та ротоглотку. В основному цією перешкодою являється викривлена переділка носа, поліпи в порожнині носа, аденоїдні вегетації, які в даний час часто зустрічаються і в дорослих, а також вазомоторний риніт, зайва маса тіла та зниження тонусу м'язів. В нашій клініці ми маємо можливість виявити причину храпу за допомогою відео ендоскопічного огляду порожнини носа, носоглотки та ротоглотки, виконати, при необхідності, оперативне лікування з попереднім необхідним лабораторним обстеженням, яке ви можете пройти в нашій власній лабораторії швидко та якісно.
Пам’ятайте, хворобу можна та треба подолати! Нехай Ваш здоровий сон буде джерелом доброго настрою та відмінного самопочуття!