• Зв'язок

© Клініка «МедПрофЦентр»
м. Бориспіль, обл. Київська
вул.
Київський Шлях, будинок 1-Д, 1 корпус
• ЗВОРОТНІЙ ЗВ'ЯЗОК
® Messenger Facebook
+38 (04595) 6-99-99
+38 (099) 617-15-95
+38 (093) 617-99-99
+38 (096) 179-19-37


© Клініка «МедПрофЦентр»

м. Бориспіль, вул. Київський Шлях,
будинок 1-Д, корпус-1, (район 35 км.)

Графік роботи:
Пн - Пт: з 08:00 до 20:00
Сб - Нд: з 08:00 до 18:00

Бориспіль

© Центр якісної медицини

Україна / 08300 / обл. Київська / м. Бориспіль

+38 (04595) 6-99-99
+38 (099) 617-15-95
+38 (093) 617-99-99
+38 (096) 179-19-37


Консультації по телефону.

Нам довіряють — найцінніше!

 

Послуги клініки «МедПрофЦентр»

 

 

 

 

Кожна мама знає, що масаж надзвичайно корисний для маленької дитини. Він допомагає позбутися від зайвого м'язового тонусу і виконує цілий ряд функцій.

Причини робити масаж дитині кожен день:


Масаж нормалізує м'язовий тонус у немовлят

Як відомо, в перші місяці життя м'язи малюка знаходяться в стані фізіологічного гіпертонусу. Згодом тонус м'язів слабшає і кінцівки дитини розпрямляються. Але щоб це сталося якомога м'якше, важливо регулярно проводити сеанси масажу грудничку.

Масаж заспокоює дитину

Ніжні масажні руху - це найвірніший спосіб заспокоїти дитину і допомогти йому заснути. Масаж діє як заспокійливий засіб, всього кілька легких рухів - і дитина вже бачить яскраві сни.

Масаж підвищує захисні сили організму

Доведено, що регулярні сеанси масажу знижують вміст гормону стресу в організмі. А стрес, в свою чергу, негативно позначається на захисних силах організму. Хочете, щоб у малюка був міцний імунітет? Частіше робіть йому масаж!

Масаж покращує кровообіг

А ще стимулює дихання, підвищує апетит і нормалізує самопочуття малюка. Роблячи масаж грудничку, ви оздоровлює організм дитини, покращуєте його настрій і допомагаєте йому розвиватися.

Лікувальний або профілактичний?

Масаж для немовлят буває профілактичним і лікувальним. Лікувальний масаж робиться тільки фахівцем і за показаннями. Як правило, показаннями до лікувального масажу можуть бути якісь родові травми, дисплазії тазостегнових суглобів, кривошия, Гипертонус у грудничка і т.д. Такий масаж призначає лікар після огляду і відповідної діагностики.

Профілактичному масажі, який практично не має протипоказань і сприятливо впливає на будь-яку дитину. Перш ніж займатися з малюком профілактичним масажем, важливо на "здоровому прийомі" у дільничного педіатра або сімейного лікаря уточнити, як він ставиться до того, що ваша дитина буде отримувати масаж. І якщо лікар не бачить показань до подальшого обстеження у вузькопрофільних фахівців і призначенням лікувального масажу, як правило, він не буде проти профілактичного.


Показання до масажу

Незважаючи на те, що профілактичний масаж буде корисний будь-якому грудничку, є певні свідчення, при яких він рекомендований:

 • м'язова дистонія
 • захворювання центральної нервової системи
 • порушення кровообігу
 • порушення сну
 • вроджені дефекти м'язів, стоп
 • гіпертонус і гіпотонус м'язів
 • реабілітація дітей з ДЦП

Профілактичний масаж допомагає набрати вагу недоношеним дітям, формує у них рефлекторні навики, прибирає напруженість м'язів, зміцнює імунітет.

Протипоказання і обмеження

Масаж немовлятам не завжди є панацеєю. Якщо у дитини є пахова, стегнова або пупкова грижа, то перед курсом масажу необхідно проконсультуватися у лікаря. Не рекомендується проводити масаж грудничку при наявності запальних шкірних захворювань, при діатезі і розладах травлення.

Правила проведення масажу для грудничка

 • Масаж можна проводити вже з 1,5-2 місяців. Виконуючи масаж, важливо дотримуватися таких правил:
 • кімната, в якій проводиться профілактичний масаж, повинна бути добре провітрити
 • температура не повинна бути нижче 200С, оптимальна температура - 20-220С
 • бажано проводити масаж в один і той же час. За 30 хвилин до масажу дитини бажано не годувати або ж провести масаж через 1-1,5 години після годування
 • масаж немовлятам в перші місяці не слід проводити більше 10-15 хвилин, оскільки вони сильно втомлюються, і робити його краще у вигляді гри
 • не рекомендується використовувати масла, креми, присипки. Досить нанести краплю нейтрального масла на руки перед масажем
 • перш ніж робити масаж грудничку, слід зігріти руки під гарячою водою.

Хто може проводити масаж немовлятам

Лікувальний масаж проводиться тільки фахівцем із середнім або вищою медичною освітою в лікарні або вдома. Разом з лікувальним масажем проводиться також лікувальна гімнастика. Мамі самостійно не рекомендується робити такий масаж, оскільки тут легко нашкодити дитині, не маючи поглиблених знань в анатомії і фізіології малюка. Профілактичний ж масаж може робити як фахівець, так і сама мама, пройшовши спеціальні курси навчання масажу немовляти, почитавши навчальну літературу або освоївши масажні техніки з відеороликів. Роблячи масаж дитині акуратно, без різких рухів, спостерігаючи за його реакцією, ви не нашкодите йому. Якщо ж ви вирішили вдатися до допомоги фахівця, бажано вибрати його відповідно до рекомендацій. У нього має бути середню або вищу медичну освіту. Важливо також, щоб він зміг встановити контакт з дитиною, малюк його не боявся і з задоволенням отримував масаж.


Клініка Медпрофцентр - Бориспіль - іконка© клініка «МедПрофЦентр»
м. Бориспіль, вул. Київський Шлях, 1-Д, 1 корпус


Телефон клініки Медпрофцентр - Бориспіль - іконка+38 (04595) 6-99-99; +38 (099) 617-15-95
+38 (093) 617-99-99; +38 (096) 179-19-37

Графік роботи:
Пн - Пт: з 08:00 до 20:00
Сб - Нд: з 08:00 до 18:00


Карта проїзду

 

 

mpc forma
Зв'яжіться з нами

 
 

 

 

 

 

 

© клініка «МедПрофЦентр», м. Бориспіль

НАМ ДОВІРЯЮТЬ — НАЙЦІННІШЕ!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 

НОВИНИ клініки

Відгуки

Лікарі

Послуги

Партнери

Ціни

Розклад